Rehapron s.r.o.

Ostatní

   

Elektroterapie

V elektroterapii jsou využívány různé formy elektrických proudů a elektromagnetického pole.
Jejich účinky jsou především analgetické a myorelaxační.

Používáme přístroj INTELECT NEO – technologický vrchol současné rehabilitace.

Zábal

Na pracovišti elektroléčby je také možné absolvovat proceduru zábalem, při které aplikujeme teplý vak na místo určené lékařem. Prohřívací vaky jsou rašelinové polštáře nahřívané ve vodní lázni. Působení tepla napomáhá k prohřátí a následnému uvolnění svalových struktur. Teplo zvyšuje prokrvení pokožky a měkkých tkání, ovlivňuje vnitřní orgány.

Tejpování

Podporuje léčbu velkého počtu potíží pohybového systému a snižuje bolestivé vjemy. Cílem této techniky je, aby byl zachován plný rozsah pohybu pro kůži, klouby a svaly a tím umožnit aktivovat léčebné mechanismy těla.
Pevné tejpovací pásky slouží k fixaci kloubů podobně jako ortézy. Jde vlastně o ortézu šitou na míru, bandáž která nepřekáží např. sportovní výstroji, ale používají se např. i na malé klouby prstů ruky pro prevenci možného úrazu.
Pružné pásky pro tzv. kinesiologické tejpování, mají sloužit jako fyzioterapeutická metoda vyplývající z poznatků kineziologie, a kterou lze ovlivnit svaly.

Cvičení na míči

Cílem cvičení je zlepšit stabilizaci páteře a ovlivnit pohyblivost páteře a končetin. V kombinaci s dalšími procedurami důkladně rozepsanými lékařem na základě objektivního stavu pacienta cvičení s velkým míčem přispívá při léčbě vertebrogenních poruch, odstranění bolestí zad a kloubů.
Cvičení se provádí v moderně zařízené tělocvičně pod vedením vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutů.